۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸

سنگ متولد هر ماه چیست

اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

سنگ متولد هر ماه چیست ؟

سنگ متولد هرماه چیست؟ این سنگ های چـه خواصی برای متولدین هرماه دارند؟ اگر تا بحال نشنیده بودید باید بگوییم، هرماه یک سنگ مشخص دارد مثلاً الماس برای متولدین ماه اول بهار یعنی فروردین ماه میباشد. سنگ های ماه تولد بر اساس خصوصیات مشترک متولدین هرماه درنظر گرفته شده اند، امروز با این سنگ های و خواص مفیدشان آشنا میشویم.

سنگ ماه تولد فروردین

الماس، یکی از گران‌بهاترین و زیباترین سنگ‌های موجود در طبیعت اسـت کـه با متولدین فروردین ارتباط بیشتری برقرار میکند. نماد قدرت و شجاعت اسـت. عشقی جاودانه رابه همراه دارد. این سنگ اعتماد بـه نفس را افزایش می دهد و احساس شکست ناپذیری را در انسان تقویت میکند.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: برای تصفیه و پاک کردن اندیشه و ذهنیات بسیار سودمند اسـت. این باعث تعادل، استقلال و ارج نهادن در مـا می شود و هم چنین حس حسادت را در فرد نظارت می کند و عدم خاطرجمعی بـه دوست یا شریک را از بین می برد بـه طوریکه این سنگ برای اعیان و اشراف بسیار لازم اسـت.

سنگ ماه تولد اردیبهشت

زمرد سنگ ماه تولد دومین ماه بهار اسـت. از زمان خیلی دور بعنوان سنگ درمانی بکار می‌رفته اسـت. یکی از مهمترین ویژگی‌های آن این اسـت کـه روح و جسم رابا هم متعادل می کند. این سنگ ادراکات شهودی را افزایش می دهد ودر ایجاد نبوغ تاثیر دارد. یوگی‌ها و کسانی کـه مدیتیشن می کنند اعتقاد دارند وقتی زمرد همراه دارند زودتر بـه تمرکز می رسند.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: برای تعادل روح و جسم و هم چنین بیماران تیروییدی بسیار موثر اسـت. برای بیماری‌های تصلب شرایین، پارکینسون و صرع توصیه شده اسـت. فشار خون را نرمال و بیماری‌های خونی را درمان می کند. قلب و کلیه‌ها توسط این سنگ تقویت می شوند. برای رفع دیابت موثر اسـت. عمل پاک‌کنندگی مجاری کیسه صفرا را فعال می‌سازد.

سنگ ماه تولد خرداد

سنگ اختصاصی متولدین خرداد ماه مروارید اسـت. مروارید نیروی حیات را افزایش می دهد و ضداضطراب عمل میکند. علاوه بر آن همراه داشتن مروارید باعث میشود قوه ابتکار شـما بهتر عمل کند و خلاقیتتان افزایش یابد. نماد ازدواج کامیاب اسـت. ضمن جلوگیری از اضطراب ، افسردگی و تغیرات ناگهانی اخلاق ، موجب لطافت روحی و تقویت خلاقیت هست.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: این گوهر کـه بـه داروی جادویی سودمند شهرت دارد. اعصاب، غدد فوق کلیه، طحال و عضلات را تقویت میکند. برای زخم معده موثر بوده و از روده‌ها محافظت می کند. برای تب و سردردها مفید اسـت، نیروی حیات در انسان ایجاد میکند و چشم‌ها را تقویت میکند. هم چنین برای کمبود کلسیم ازآن استفاده می شود. نشان‌های آن سرطان ، حوت و میزان اسـت.

سنگ ماه تولد تیر

یاقوت سنگ ماه تولد نخستین فرزند تابستان اسـت. حامی مسافرینی اسـت کـه با کشتی سفر می کنند. موجب افزایش انرژی و شهامت و بیداری احساسات می باشد. با تغییر رنگ صاحبش را از خبری وخیم، بیماری و یا بد اقبالی برحذر می‌دارد. قلب را از عشق بخود و آینده لبریز میکند. طبق معمولً در حالت تمرکز موجب پرورش نیروها و انرژی‌های معنوی میگردد.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: برای بیماری‌های قلبی، جریان خون و برای تقویت غده کلیه استفاده میشود. فشار خون خیلی پایین را افزایش میدهد وحالت ضعف و ناتوانی را تقویت می کند. بی‌حسی و رخوت را از بین می برد. بینایی را نیرو می‌بخشد و جریان خون را در ناحیه چشم‌ها بـه گردش می‌اندازد. از زایمان‌های غلط نیز پیش گیری میکند.

هم چنین برای تب و بیماری‌های ویروسی موثر اسـت و سیستم ایمنی را نیرو می‌بخشد. عمل متابولیسم را تسهیل می کند و بـه اعصاب و غده تیموس نیرو می‌بخشد و کمک شایانی بـه بیماری‌های کودکان، مشکلات اضافه وزن، بیماری‌های طحال و سرطان خون می کند. اثرات این سنگ میان زنان بیشتر نمایان می شود. یاقوت بیماری‌های زنانگی را التیام می‌بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگی اثر مثبت میگذارد.

سنگ ماه تولد مرداد

زبرجد، این سنگ نماد خورشید جان بخش، شکوه و آرامش اسـت. دافع توهم، کابوس‌های شبانه و خشم بوده، موجب تعادل خواب و طلسم نیرومند دفع شیاطین می باشد. قدرت تمرکز، خلاقیت و آگاهی را زیاد می کند. تفکرات عالی و برجسته ایجاد می‌ کند و روحی شاداب و چالاک بـه مـا می دهد. باعث نشاط، خلق و خوی خوش، صلح همراه با هماهنگی و نظم می شود.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: دارای ارتعاشات بسیا ملایمی اسـت کـه کل سازمان بدن را فعال میکند. این سنگ باعث هماهنگی و آرامی در اعصاب می شود. برای تقویت قلب و اصلاح جریان خون بسیار موثر اسـت. هم چنین برای درمان افسردگی، عصبانیت، بی‌خوابی و حالت‌های ضعف اثر بخش بوده و بـه علاوه کمک بزرگی بـه بیماران کبدی میکند. اعصاب حس چشایی را تحریک و غدد را تقویت می کند.

سنگ ماه تولد شهریور

یاقوت کبود کـه نماد فرزانگی و دانایی اسـت سنگ ماه تولد آخرین فرزند تابستان اسـت. برای مدیتیشن خوب بوده، موجب بیداری نیروهای درونی و حس ششم و قدرت پیش‌بینی میگردد. تردید و دودلی را کاهش می دهد. بـه حامل خود بصیرت و روشنایی داده، در برابر خشم و ناملایمات حمایت‌کننده اسـت. سنگ وفاداری، واقعیت و خردمندان نیز نامیده میشود.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: این سـنگ دارای خاصیت شفابخشی اسـت و روی سلول‌های پوست، مو و ناخن خیلی تاثیر می گذارد. یاقوت کبود از ریزش مو جلوگیری می کند و سیستم عصبی را التیام می‌بخشد. این سنگ درد را کاهش میدهد و برای بیماری‌های مزمنی مثل روماتیسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن برای درمان سرگیجه و پیشگیری از خون ریزی زخم‌ها بکار می رود.

سنگ ماه تولد مهر

اوپال از خانواده عقیق اسـت و سنگی اسـت کـه در کشور استرالیا بـه دست می آید. از این سنگ بـه طلسم خوشبختی نیز یاد شده اسـت و نماد عشق، امید، پاکی، شفافیت و غلبه بر دشمنان اسـت. در گذشته مرسوم بوده کـه از اشخاص مبتلا بـه افسردگی ، در خواست میکردند بـه اوپال سیاه نگاه کنند چون اعتقاد داشتند اینکار افسردگی آن‌ها را از بین می‌برده اسـت. اوپال واقعیت را آشکار میکند.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: برای افسردگی خوب اسـت. برای معده، روده و ورم معده بسیار موثر اسـت. قلب و جریان خون را تقویت و نیرو می‌بخشد. هم چنین می توان برای سرطان خون ازآن استفاده کرد. افسردگی را تسکین میدهد و نگرانی‌های ناشی از ابهامات را از بین می برد.

سنگ ماه تولد آبان

سنگ ماه تولد آبان توپاز اسـت کـه نماد برکت و رشد اسـت. در انجیل ازآن اسم برده شده اسـت. التیام بخش و جوان کننده اسـت، شخص را در مقابل خطرات حفظ کرده و بر قدرت فکر، خلاقیت و ثروت می‌افزاید. سنگ نیرومندی اسـت کـه اغلب باعث روشنایی و گرمی قلب میشود. برای افسردگی، عصبانیت و نگرانی‌ بسیار موثر اسـت.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: عوارض دیابت، سوخت و ساز سلولی و مشکلات هورمونی را رفع می کند. عمل سیستم ایمنی روده‌ها و هضم دستگاه گوارش را تسهیل میکند. متابولیسم را افزایش داده، قلب و دستگاه گردش خون و اعصاب را تقویت میکند و بسیار برای کبد و کلیه‌ها مفید اسـت.

سنگ ماه تولد آذر

فیروزه نماد موفقیت، شادکامی، عشق، سلامتی و زیبایی اسـت. رنگ آبی آن نماد آسمان بهشتی اسـت. فیروزه شادی و خوشبختی بـه ارمغان می‌آورد و نویدبخش دوستی‌های جدید اسـت. از سنگ فیروزه بعنوان سنگ حامی یاد شده اسـت. مشهور اسـت کـه در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپیما برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده میکنند.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: بـه عملکرد کبد و غدد درون ریز بدن کمک میکند. چشم‌ها را نیرو بخشیده، علیه بیماری‌های گردش خون موثر اسـت. درد گلو، التهابات ریوی و بیماری‌های دستگاه تنفسی را درمان می کند. در برابر افسردگی‌ها مفید بوده، قلب را تقویت میکند. برای همه ی بیماری‌هایی کـه بر اثر کمبود مواد غذایی و سوءتغذیه ایجاد میشوند اثربخش اسـت.

سنگ ماه تولد دی

گارنت یا لعل، نماد وفاداری و پایداری اسـت. بعنوان التیام‌بخش شهرت دارد. آرامش و خوابی بدون کابوس رابه همراه دارد. محافظی خوب و مانع تاثیر امواج منفی بـه ویژه در تاریکی بوده و موجب افزایش قوای بدن و استقامت جسمی می باشد. از آشفتگی‌های ذهنی می‌کاهد. دارای اثر اصلاح‌کنندگی بوده، انرژی و شجاعت می دهد. باعث بیداری اعتماد بـه نفس، اراده و موفقیت می شود.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: باعث تقویت قلب و عروق، موجب افزایش خون و خون‌سازی میگردد. خستگی و تحلیل قوا را زایل می‌گرداند. اثر محرک بر اندام‌های تولید مثل داشته، توان جسمی را زیاد کرده، ناتوانی جسمی را از بین میبرد. بـه مویرگ‌های نایژه و ریه‌ها استحکام می‌بخشد. علیه التهابات مفصلی، روماتیسمی، بیماری‌های پوستی بکار می رود. کلیه‌ها و طحال و هم چنین کبد را تقویت می کند.

سنگ ماه تولد بهمن

آماتیست، سنگ ماه تولد بهمن ماهی‌هاست کـه سنگی کریستالی و بـه رنگ بنفش اسـت. این سنگ بـه اضطراب پایان میدهد و ضداضطراب و کابوس اسـت و برای کسانی کـه بدخواب هستند یا مدام کابوس میبینند توصیه شده اسـت. تجربه نشان داده اسـت کـه افراد مضطرب وقتی آماتیست همراه خود دارند بـه آرامش میرسند. آماتیست نماد صلح، آشتی و صمیمیت اسـت.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: مخصوص مداوای مشکلات روانی، استرس ها، اختلالات چشمی، دردهای ناحیه سر، میگرن و فشارهای عصبی، ناراحتی‌های لوزالمعده و بیماری‌های خونی اسـت. غدد و هورمون‌ها را تقویت کرده، سوخت و ساز سلولی را افزایش می دهد. برای بیماری‌های دیابت موثر اسـت. بدن را در برابر بی‌خوابی، اضطراب‌ها و کابوس‌ها محافظت میکند. این سنگ بـه بیماران روان رنجور کمک بزرگی می کند.

سنگ ماه تولد اسفند

آکوامارین، سنگ ماه تولد اسفند ماهی‌ها نماد سلامتی، صداقت، جوانی، وفاداری و زیبایی میباشد. موجب بیداری یا تقویت عشق می گردد. غم، اندوه، اضطراب و تشویش خاطر را برطرف میکند. در خواب دیدن آکومارین یعنی پیدا کردن دوستی جدید. قدرت بیان و هوش را افزایش می دهد. برای هنرمندان موسیقی و هنرپیشه‌ها مفید می باشد.

سنگ متولد هر ماه چیست؟ | سنگ شانس ماه تولد + خواص درمانی

خواص درمانی: مخصوص بیماری‌های مجاری تنفسی، برونشیت، ریه‌ها و ناراحتی‌های گردن اسـت. فرد را در برابر سرماخوردگی و التهاب حنجره حمایت می کند و تارهای صوتی را تقویت می کند. باعث تقویت قلب میشود و از انفاکتوس قلبی پیش گیری میکند. هم چنین سیستم دفاعی در بدن و غده تیموس را قوت می‌بخشد. برای آلرژی‌ها و حساسیت‌هایی کـه باعث ریزش اشک در چشم‌ها می شوند موثر اسـت.