۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸

روش تهیه خورش کدو حلوایی خوشمزه و عالی

اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

روش تهیه خورش کدو حلوایی خوشمزه و عالی

باهم خورش لذیذ و عال کدو حلوایی درست کنیم تا دراین فصول سرما و روزهای سرد خورش لذیذ زمستانی نوش جان کنیم. مواد ضروری برای خورش کدو حلوایی : مرغ ۴ تکه مطلوب ، آلو ۱۰۰ گرم ، کدوحلوایی تکه شده پخته ۲۰۰ گرم ، رب گوجه فرنگی ۳ قاشق سوپخوری، روغن ۴ قاشق سوپخوری ، پیاز ۲ شماره متوسط ، دارچین، نمک و فلفل سیاه به میزان ضروری

روش تهیه خورش کدو حلوایی :
یک شماره پیاز رابه همراه تکه‌های مرغ و یک شماره هویج متوسط و ۳ ساقه کرفس با ۲ پیمانه آب در قابلمه روی حرارت بگذارید تا کاملا مرغ بپزد. آنوقت آنرا از آب مرغ خارج کرده و آب مرغ را صاف کنید و کنار بگذارید.

پیاز دیگر را نگینی کرده وبا روغن تفت دهید. آنوقت کمی زردچوبه به آن بیفزایید و یک دقیقه دیگر نیز به تفت دادن ادامه دهید. آنوقت رب رابه همراه ادویه‌ ها افزون کنید و یک دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آن برود. آنوقت مرغ را افزوده و کمی تفت دهید.

در انتها آب مرغ را کنار گذاشته و آلو را بیفزایید و بگذارید تا خورش برای ۳۰ دقیقه جا بیفتد. تکه های پخته کدو حلوایی را روی خورش گذاشته و بدون هم زدن بگذارید تا ۱۰ دقیقه با خورش جوش خورده و به اصطلاح مزه بگیرد. آنوقت آنرا خاموش کنید.

در موقعمیل تکه های کدو را کنار گذاشته و پس از کشیدن خورش در ظرف مورد نظر تکه های کدو را در آن قرار داده و با نان یا برنج میل کنید.

نکته برای پخت خورش کدو حلوایی :

حتماً توجه کنید که این خورش نباید آب زیادی داشته باشد و به اصطلاح باید تنگ آب شود پس به میزان آب مرغتان آب مضاعفی افزون نکنید.