۲۵ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۵, ۱۳۹۸

انحراف بینی

اسفند ۲۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

انحراف بینی

انحراف بینی : تیغه ی بینی ، تیغه ی منعطف و نازک می باشد ، که در قسمت میانی بینی قرار گرفته است و مثل یک ستون عمل می نماید . در شرایط طبیعی ، این تیغه باید کاملاً صاف و در وسط سوراخ های بینی قرار گرفته باشد ، ولی در بیش از ۸۰ درصد مردم ، این تیغه کمی انحراف دارد و که به آن انحراف بینی یا انحراف تیغه بینی گفته می شود و نیاز به جراحی انحراف بینی میباشد.  ( جراحی بینی تهران )

ممکن است انحراف بینی ، در ظاهر آن معلوم نباشد ، اما درصورتی که درمان نشود ، عواقب و مشکلاتی را به دنبال دارد .

انحراف بینی

تشخیص انحراف بینی
در صورتی که از زیر به بینی نگاه کنیم ، اگر بینی انحراف داشته باشد ، یکی از سوراخ ها به طور کامل باز است و سوراخ دیگر یکم مسدود به نظر می رسد و دلیل انسداد آن در واقع این است که تیغه بینی از مرکزیت خارج شده و معمولا این این وضعیت ، باعث می شود تا جریان هوا در درون بینی دچار اختلال شده و ممکن است منجر به خشکی و در برخی موارد ترک خوردن بینی بشود .

علائم انحراف بینی
اختلالات تنفسی
خروپف کردن در موقع خوابیدن
خونریزی بینی
خشکی دهان در زمانی که فرد خوابیده باشد .
اختلال در سیستم حس بویایی
عفونت سینوس و گرفتکی یک طرفه بینی
دلایل بروز انحـراف بینی
اگر به بینی ضربه وارد شود .
اگر در دوران بلوغ بینی سریع رشد کند .
این موارد از نشانه های انحراف بینی به شمار میروند.
درمان انحراف بینی
اسپری های مرطوب کننده ، از راه هایی است که به بهبود مشکلات ناشی از انحـراف بینی کمک شایانی می کند ، ولی لازم به ذکر می باشد ، که بهره گیری از این اسپری ها زمانی اثر دارد که ، میزان انحراف بینی بسیار کم باشد و جراحی احتیاج نداشته باشد .

در صورتی که انحراف بینی زیاد باشد ، لازم است تا حتما با انجام عمل جراحی بینی این عارضه را برطرف نمود تا از عوارض آن رها شوید .